VEOSE AUTOVEDU
Postitaja 15. juuli 2014 20:03:00

VEOSE AUTOVEDU

autovedu

Veosevedu autotranspordiga on kõige nõutum transportimisviis. Veose autovedu sobib hästi väikese ja keskmise suurusega kaubapartiide transportimiseks. Autotranspordiga on võimalik kaupa transportida nii riigi sees kui ka riigist väljapoole.

Veose autoveo suur populaarsus on seotud mitme teguriga, millest esimesed on hind ja mobiilsus. Võib kindlalt väita, et autovedu on praegu kõige soodsam veoste kohaletoimetamise viis.

Veel üks eelis on see, et veost on võimalik kohe teele saata. Kui teiste transpordiliikide puhul (rong, lennuk) on vajalik veose konsolideerimine, siis autoga saab kaupa kohe toimetama hakata (kasvõi kohe tellimuse saamise päeval).

Suur mobiilsus on samuti veose autoveo vaieldamatu eelis. Kui lennukile on vajalik lennujaam ja rongile rongijaam, siis autole piisab kauba toimetamiseks kaubasaaja ukseni ainult teest (asfalteeritud tee, pinnastee jne).

Veose autovedu on universaalne ehk sobib igat liiki veoste transportimiseks. Moodsad autod on varustatud spetsiaalse tehnikaga, mis võimaldab vedada igasuguse suurusega ja igasuguste tehniliste omadustega veoseid. Ja oma kauba pärast muretseda ei maksa – autovedude turvalisus on kõrgel tasemel, täiendavaks garantiiks on veosekindlustus.

Autoveol on vähe puudusi. Eelkõige on puuduseks geograafilised piirangud. Selge, et kui kaubasaaja asub saarel, siis autoga kaupa tema juurde vedada ei ole võimalik. Teine (ja viimane) puudus seisneb selles, et kui veost on vaja vedada suure vahemaa taha, kuid ühe riigi piires, võib autovedu osutuda majanduslikult ebasoodsaks. Sellisel juhul sobib paremini raudteetransport.

Paljud transpordiettevõtted on valmis pakkuma klientidele autoveoteenust. Missugune neist valida, otsustab iga klient ise olenevalt veose iseloomust, oma rahalistest võimalustest ja nõuetest töökvaliteedile.