VEOSEVEDU. SELLE TÄHTSUS JA LIIGID
Postitaja 15. november 2014 19:44:00

VEOSEVEDU. SELLE TÄHTSUS JA LIIGID

veod

Veosevedu on vajalik majanduse normaalseks toimimiseks. Me kõik kasutame veoteenuseid, eriti aga need, kes tegelevad ettevõtlusega. Tänapäeval võib kaupa transportida praktiliselt igasse maailma nurka optimaalseimat transpordiliiki, mõnikord aga isegi mitut transpordiliiki kasutades. Kaupade veol on võimalik kasutada järgmisi veoliike: maanteeveod, raudteeveod, õhuveod ja mere- ja siseveeteede veod. Järgnevalt on käsitletud iga veoliigi eeliseid ja puudusi.

Raudteeveod on eriti populaarsed Venemaal, kus on hästi arenenud raudteetaristu. Mööda raudteed on võimalik vedada ka kõige raskemaid ja suuremõõtmelisi veoseid. Raudteevedu on soodne ka majanduslikel põhjustel.

Maanteeveod on rohkem levinud kui raudteeveod. Veokiga on võimalik transportida nii suuri veoseid kui ka väikseid pakke: kaupu, seadmeid jne. Autoga saab kliendi kaupa transportida „uksest ukseni“ ilma vahepealsete ümberlaadimisteta ja transpordiliiki vahetamata. Veokit on lihtne eskortida ja seda on võimalik teele saata siis, kui tellija soovib. Ühesõnaga, eeliseid on maanteeveol palju, mis teebki selle kõige populaarsemaks veoliigiks maailmas.

Õhuvedu on veel üks kauba transportimise viis pikkade vahemaade taha. Lühikese aja jooksul saab kaupa toimetada riigi igasse nurka, teise riiki, teisele kontinendile või saarele. Ainus – mõne kliendi jaoks väga oluline – puudus on raskekaaluliste veoste transportimise kõrge hind. Sellest hoolimata kasutatakse õhuveoteenuseid kogu maailmas.

Mere- ja siseveeteedel on mugav ja optimaalne transportida veoseid igas suuruses. Meritsi transportimisel kasutatakse enamasti konteinereid, mis on mugav tellijate jaoks. Mereveo eeliseks on ka selle kättesaadavus hinna poolest.

Tellige veosevedu spetsialistidelt, kes teevad kõik selleks, et toimetada teie kaup kohale kiiresti ja turvaliselt.