VEOSEVEDU. KIIRESTI RIKNEVATE KAUPADE VEDU
Postitaja 15. oktoober 2014 19:45:00

VEOSEVEDU. KIIRESTI RIKNEVATE KAUPADE VEDU

eriveod

Kiiresti riknevate kaupade vedu on paljude ettevõtjate seas nõutud teenus. Oluline on vedada kaupa õigesti, järgides teatud temperatuurirežiimi ja niiskustaset transpordivahendi veoruumis.

Kiiresti riknevate kaupade alla liigituvad:

  • elustaimed;

  • töödeldud tooted (vorst, külmutatud marjad jne);

  • taimset ja loomset päritolu toiduained (kala, liha, piim, puu- ja köögiviljad, marjad).

Kiiresti rikneva kauba kohaletoimetamise õnnestumiseks tuleb valida vedaja, kellel on kogemus selles vallas. Transpordilogistika ettevõtte spetsialistid peavad tundma erinevate kaubaliikide vedamise reegleid.

Piim ja vedelad piimatooted, mahlad ja muud kiiresti riknevad vedelad tooted peavad olema pakendatud spetsiaalsesse taarasse. Lisaks tuleb transportimisel tagada kindel temperatuurirežiim. Selliste kaupade mahalaadimine peaks toimuma viivitusteta. Veini transporditakse tünnides või pudelites.

Või, koore, toidurasva ja teiste viskoosse ja kleepuva konsistentsiga toodete transportimisel peab veoruumis olema sobiv mikrokliima. Sõiduki veoruumis peab olema temperatuur kuni 14 °С /kas +14 °С või –14 °С/, et kiiresti riknevate toodete, millest rääkisime eespool, transportimine oleks edukas.

Külmutatud toiduainete – näiteks liha, hakkliha, pooltooted – transportimiseks peab kasutama transpordivahendit, mille veoruumis on võimalik tagada temperatuuri –16 kuni –25 °С. Peale selle tuleb kasutada spetsiaalseid pakendamismaterjale: kilet, lainepappi jne.

Selleks et transportida veos, mis koosneb kiiresti riknevatest jahutatud toodetest, peab temperatuurirežiim olema +3 kuni +13 °С. Peale selle ei tohi jahutatud tooteid vedada koos külmutatud toodetega.

Puuviljad ja köögiviljad transporditakse tavaliselt temperatuuril 0 kuni +10 °С ning peab olema tagatud pidev õhutus.

Leib ning pagari- ja kondiitritooted on samuti kiiresti riknevad tooted. Nende transportimisel tuleb samuti tagada sobiv niiskustase, et kaup ei läheks halvaks, ei kuivaks ega kahjustuks mingil muul viisil.

Pidage meeles, et kiiresti riknevate kaupade veoga peavad tegelema ainult professionaalid.