VEOAUTOD JA VEOSEVEDU
Postitaja 15. juuni 2015 10:25:00

VEOAUTOD JA VEOSEVEDU

veoauto

On raske ette kujutada, et riigi taristu saaks olla kvaliteetne ilma maanteetranspordita, eriti aga ilma veoautodeta. Tänapäeval on kasutusel veoste vedamiseks väga erinevaid veoautosid.

Külmutusautod on kogu maailmas laialt kasutatavad veosõidukid, mis tagavad kiiresti riknevate kaupade säilimise nende transportimisel. Külmutusautos saab valida sobiva temperatuuri, mis on väga oluline. Kiiresti riknevate kaupade vedamiseks kasutatakse samuti isotermilisi veokeid. Nende veoruum on soojust isoleerivate omadustega ja hermeetiline, mis võimaldab hoida temperatuuri soovitud tasemel.

Sadulveokeid kasutatakse tihti rahvusvaheliste ja riigisiseste kaupade veoks.

Kallurautode abil saab vedada ja mugavalt maha laadida puiste- ja lahtiseid veoseid. Nisu, kruus, liiv, kivisüsi jms sobivad väga hästi kallurautoga transportimiseks.

Konteinerites, mis on standardse mõõduga, on võimalik vedada igat liiki kaupu mis tahes vahemaade taha. Konteinervedu on väga populaarne kogu maailmas.

Autotsisternid on mõeldud erinevate vedelveoste vedamiseks: kütus ja määrdeained, piim, vesi jms. Kui tegemist on ohtliku veosega, peab autol olema vastav varustus.

Veoautod, mis on mõeldud sõiduautode transportimiseks, võivad vedada korraga kuni 20 tonni.

Veoste transportimisel kasutatakse kõige sagedamini veoautosid. On olemas hulk ettevõtteid, kelle autopargis on palju erinevaid veoautosid, mida saab kasutada erinevate veoste transportimiseks.

Transpordilogistikud oskavad valida kõige paremini sobivad veokid, koostada kõige soodsama marsruudi ja välja töötada detailse veose vedamise plaani, et tagada tellijale kvaliteetne ja kiire kauba kohaletoimetamine taskukohase hinnaga.

Veosevedu veoautoga on mugav, taskukohane ja usaldusväärne.